خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / بلاگ / کتاب برای یادگیری انگلیسی (8 کتاب فوق العاد)

کتاب برای یادگیری انگلیسی (8 کتاب فوق العاد)

کتاب برای یادگیری انگلیسی

 اگرچه روش‌های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد، بهترین مکان برای شروع، چند کتاب درسی با کیفیت بالا است.

در تجربه خودم به‌عنوان یک خود آموخته (autodidacts)، هیچ روش دیگری اطلاعات زیادی را با پول اندک ارائه نمی‌دهد. نه اپلیکیشن موبایل، نه پادکست، نه YouTube.

حتی مطالب یادگیری رایگان هم هزینه‌ای دارند: وقت شما! هرچه زمان بیشتری را برای یک برنامه یادگیری با طراحی ضعیف صرف کنید، زمان کمتری برای اهداف و علایق دیگر خواهید داشت.

من همچنین متوجه شدم که بین دانش‌آموزانم آن‌هایی که از بقیه سریع‌تر انگلیسی یاد می‌گیرند نیز نسبتاً خودآموخته هستند: آن‌ها در خانه زمان بیشتری خودآموزی می‌کنند و در آن زمان از کتاب‌ها زبان یاد می‌گیرند نه از فیلم و بازی.

با توجه به این موضوع، در اینجا 8 کتاب آورده‌ام که معمولاً به زبان‌آموزانی که می‌خواهند خودآموزی بیشتری انجام دهند، توصیه می‌کنم. من لیست را در سه دسته سازمان‌دهی کرده‌ام:

  • بهترین کتاب‌ها برای واژگان
  • بهترین کتاب‌ها برای دستور زبان
  • بهترین کتاب‌ها برای گفتار و تلفظ

اگر قصد شرکت در آیلتس را دارید، من همچنین 3 کتاب مفید مخصوص آماده‌سازی آیلتس را نیز آورده‌ام.

برخی از این کتاب‌ها کمی گران هستند – اما وقتی فکر کنید که آن‌ها را مطالعه خواهید کرد و هفته‌ها، ماه‌ها یا سال‌ها به آن‌ها رجوع می‌کنید، ممکن است ارزان‌ترین سرمایه‌گذاری شما در تحصیلات باشد.

بهترین کتاب برای یادگیری انگلیسی چه کتاب هایی هستند؟

یک روش بسیار معمول برای یادگیری کلمه جدید این است که ابتدا به کلمه‌ای در زبان مادری خود فکر کنید و سپس ترجمه انگلیسی آن را جستجو کنید (با استفاده از گوگل یا یک برنامه فرهنگ لغت).

من می‌توانم زبان‌آموزانی که این عادت بد را انجام می‌دهند تشخیص دهم، زیرا آن‌ها حتی پس از سال‌ها مطالعه انگلیسی، به‌سختی می‌توانند روان صحبت کنند.

وقتی می‌شنوید افراد در مدت 6 ماه انگلیسی یاد می‌گیرند، یک دلیل این است که آن‌ها از کتاب‌های خوب برای یادگیری روشمند کلمات جدید انگلیسی استفاده می‌کنند.

 کتاب یادگیری انگلیسی (English Vocabulary Builder (DK English for Everyone

سریع‌ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی (هر زبانی) استفاده از تصاویر است. از این گذشته، قسمت بزرگی از مغز شما به پردازش اطلاعات بصری اختصاص دارد. همچنین، نوزادان اولین کلمات خود را به این روش یاد می‌گیرند. آن‌ها 🍕 می‌بینند کلمه «پیتزا» را می‌شنوند،  یاد می‌گیرند که آن‌ها می‌توانند کلمه پیتزا را هنگامی‌که می‌خواهند درباره 🍕 صحبت کنند ،گ بگویند

کتاب‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید برای این روش یادگیری تصویری، استفاده کنید. یکی از بهترین موارد برای یادگیری زبان انگلیسی، سری DK’s English for Everyone  است.

برای بزرگ‌سالان، من English Vocabulary Builder را پیشنهاد می‌کنم که شامل 3000 کلمه و عبارت مربوط به اشیا، اقدامات و موقعیت‌های مختلف است. همچنین نسخه‌های زیادی برای یادگیری دستور زبان، اصطلاحات و عبارات تجاری وجود دارد.

آنچه کتاب‌های DK را از سایر کتاب‌های تصویری متمایز می‌کند این است که هر بخش از کتاب شامل تمرینات گوش دادن و مرور است و شما می‌توانید تلفظ را در وب‌سایت آن‌ها تمرین کنید یا از اپلیکیش رایگان آن‌ها استفاده کنید.

کتاب یادگیری انگلیسی (English Collocations in Use (Cambridge

یادگیری یک کلمه جدید می‌تواند دشوار باشد. شما باید یاد بگیرید که معنی آن چیست، چگونه تلفظ می‌شود، چگونه هجی می‌شود و چگونه می‌توان از آن در یک جمله استفاده کرد. اما این سؤال نیز وجود دارد که چگونه می‌توان از کلمه به‌طور طبیعی مانند یک بومی (Native) زبان استفاده کرد.

برای صحبت طبیعی به زبان انگلیسی، باید مدتی را صرف مطالعه در مورد collocations(کلمات هم‌نشین) کنید. دانشگاه کمبریج (که به داشتن متخصصان انگلیسی خود مشهور است) مجموعه‌ای از کتاب‌ها را ایجاد کرده است که می‌تواند به شما در یادگیری این عبارات دشوار کمک کند. اگر می‌خواهید واژگان خود را حتی بیشتر هم گسترش دهید، آن‌ها کتاب‌های مشابهی برای یادگیری فعل‌های مرکب (phrasal verbs) و اصطلاحات دارند.

کتاب (Oxford Advanced Learner’s Dictionary (OALD

دانشگاه آکسفورد به دلیل ایجاد یکی از بزرگ‌ترین فرهنگ لغت‌های انگلیسی (با 600000 مدخل) مشهور است.

مهم‌تر از همه، متخصصان آن‌ها همچنین Oxford 3000 را ایجاد کرده‌اند. این فهرستی از مفیدترین و پرکاربردترین کلمات در کشورهای انگلیسی‌زبان است. به گفته این متخصصان، هنگامی‌که این 3000 کلمه را یاد گرفتید، می‌توانید 80-90٪ مکالمات انگلیسی، وب‌سایت‌ها، روزنامه‌ها و غیره را درک کنید.

این 3000 کلمه همچنین به شما امکان می‌دهد تمام کلمه‌های Oxford Advanced Learner’s Dictionary را که یک فرهنگ لغت ویژه برای زبان‌آموزانی که مایل به حضور در یک دانشگاه انگلیسی‌زبان هستند، درک کنید. جدیدترین نسخه شامل 60،000 کلمه و 109،000 مثال است.

OALD شامل بسیاری از ویژگی‌های خاص است – مانند مترادف (synonyms) و هم‌نشین‌ها (collocations) – که شما در فرهنگ لغت‌های دیگر نمی‌توانید پیدا کنید. همچنین می‌توانید اپلیکیشن موبایلش را نصب کنید که به شما امکان می‌دهد کلمه‌ای را که می‌خواهید جستجو کنید صحبت کنید (درصورتی‌که بلد نیستید هجی‌اش کنید که یک مشکل معمول در کلمات انگلیسی است).

بهترین کتاب‌ها برای یادگیری دستور زبان انگلیسی

کتاب یادگیری انگلیسی

درست است که دستور زبان انگلیسی ساده نیست. اما بسیاری از کتاب‌ها موضوع را بیش‌ازحد دشوار و گیج‌کننده می‌کنند.

سه کتاب زیر بسیار عالی هستند زیرا دستور زبان انگلیسی را به ساده‌ترین شکل ممکن – و حتی گاهی اوقات سرگرم‌کننده – یاد می‌دهند. البته بهترین چیز در مورد این کتاب‌ها این است که می‌توانند به شما در یادگیری سریع زبان انگلیسی در خانه کمک کنند.

(توجه داشته باشید: اگر هدف شما مرور دستور زبان انگلیسی قبل از شرکت در آزمون آیلتس است، بهتر است یک متن تخصصی بگیرید.)

کتاب (English Grammar in Use (Cambridge

یک کتاب عالی برای مطالعه انگلیسی در خانه، کتاب کار ریموند مورفی،English Grammar in Use است. (مطمئن شوید که نسخه همراه با پاسخ را تهیه کنید.)

این محبوب‌ترین کتاب دستور زبان در جهان است و دلیل خوبی هم دارد. هر مبحث دستور زبان به زبان ساده، با مثال‌ها و تمرین‌های بسیار توضیح داده می‌شود.

در انتهای کتاب، امتحانی وجود دارد که می‌توانید از آن برای تعیین مباحثی که برای شما سخت‌تر هستند، استفاده کنید.

درواقع، بهترین راه برای مطالعه این کتاب شروع با موضوعاتی است که به نظر شما جالب‌تر یا گیج‌کننده‌تر هستند. اما توجه داشته باشید که کتاب متوسط برای زبان آموزان B1 / B2 نوشته‌شده است، بنابراین اگر سطح انگلیسی شما پایین یا بالاتر است، باید کتاب‌های سطح مبتدی یا پیشرفته را بگیرید.

کتاب (Practical English Usage (Oxford

یک مشکل رایج در کتاب‌های دستور زبان (به هر زبانی) این است که به خواننده بیش‌ازحد اطلاعات می‌دهند. آن‌ها توسط اساتید زبانشناسی که به تاریخ، روانشناسی یا علم زبان علاقه‌مند هستند، نوشته‌شده‌اند – بنابراین مشکلات رایج را برای زبان آموزان انگلیسی توضیح نمی‌دهند.

در مقابل، Practical English Usage (کاربرد عملی انگلیسی) به‌طور خاص برای خوانندگانی طراحی شده است که می‌خواهند انگلیسی یاد بگیرند. اولین بار در سال 1980 منتشر شد و طی 40 سال گذشته چندین بار بهبودیافته است.

برای زبان آموزان سطح متوسط و پیشرفته، یک منبع عالی است. اما توجه داشته باشید که هیچ تمرینی وجود ندارد و فقط توضیحات و مثال‌هایی ارائه می‌دهد.

دستور زبان انگلیسی: (Understanding the Basics (Cambridge

اگر در مورد اصطلاحاتی مانند فعل‌های «متعدی» و «لازم» یا ضمایر «اشاره» و «استفهامی» گیج می‌شوید، کتاب دیگری که باید موردتوجه قرار گیرد کتاب دستور زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج است: Understanding the Basics(درک اصول).

برخلاف دو کتاب دیگر در بالا، این متن دستور زبان انگلیسی را مرحله‌به‌مرحله توضیح می‌دهد. اگر مجبور باشید به انگلیسی بنویسید بسیار مفید است، اما اگر می‌خواهید به سطح پیشرفته‌ای برسید خواندن سریع آن نیز خوب است.

با دو کتاب دیگر، شما می‌توانید اشتباهات خود را برطرف کرده و جملات طولانی‌تری بسازید، اما این کتاب به شما کمک می‌کند تا «تصویر کلی» تری از زبان انگلیسی به دست آورید.

این مطلب را هم ببینید: 5 نمایش تلویزیونی نتفلیکس برای تقویت زبان انگلیسی

در بخش زیر (توضیح افعال عبارتی)، شما می‌توانید نمونه‌ای از سادگی کتاب ببینید.

بهترین کتاب‌ها برای بهبود مهارت‌های گفتاری شما

البته، بهترین راه برای ارتقا مهارت‌های گفتاری، تمرین با یک معلم خصوصی یا برخی از دوستان انگلیسی‌زبان است. اما همچنین می‌توانید چیزهای زیادی درباره صحبت کردن از چند کتاب خوب، مانند کتاب‌های زیر، یاد بگیرید.

کتاب (English Conversation (Practice Makes Perfect

اگر می‌خواهید در مکالمه با دوستان، همکاران یا اعضای خانواده انگلیسی‌زبان احساس راحتی کنید، Practice Makes Perfect:English Conversation by the American publisher, McGraw-Hill کتاب خوبی برای مطالعه است:

این کتاب از طریق مکالمه‌های نمونه، توضیحات دقیق و تمرین برای موقعیت‌هایی مانند موقعیت‌های زیر به شما عبارات رایج و اصطلاحات را آموزش می‌دهد:

  • معرفی خود و افراد دیگر
  • ابراز عقاید، دوست داشتن‌ها و عدم پذیرش‌ها
  • ابراز خواسته‌ها و نیازها
  • روایت یک داستان یا بازگویی یک مکالمه

همچنین می‌توانید به فایل‌های صوتی مکالمات در وب‌سایت آن‌ها یا از طریق اپلیکیشن‌های رایگان اندروید و آیفون آن‌ها گوش دهید.

بخش زیر مثالی از سطح دشواری‌اش است. برای زبان آموزان B2 / C1 مناسب است، اما ممکن است برای زبان آموزان A2 / B1 کمی دشوار باشد.

کتاب Ship or Sheep? An Intermediate Pronunciation Course

اگر می‌خواهید انگلیسی را در خانه یاد بگیرید،?Ship or Sheep کتاب بسیار خوب دیگری است که می‌توانید تهیه کنید.  ، این کتاب که توسط کمبریج منتشر شده است، می‌تواند به شما در یادگیری تلفظ واژه‌ها و جملات انگلیسی به‌وضوح و به‌طور طبیعی کمک کند.

مشابه English Grammar in Use، کتاب به‌گونه‌ای مرتب شده است که نیازی به شروع از ابتدا ندارید. هر واحد بر روی صدای خاصی تمرکز دارد (ازجمله 24 صامت انگلیسی و 19 صدای مختلف مصوت).

همچنین گفتگوها، تمرین‌ها و بازی‌هایی به‌عنوان‌مثال وجود دارد که می‌توانید با یک شریک مطالعه، همکلاسی یا معلم خصوصی آن‌ها را انجام دهید. (حتماً سی‌دی‌های صوتی همراه کتاب را تهیه کنید!)

بهترین کتاب‌ یادگیری انگلیسی برای آماده‌سازی آیلتس

کتاب رایگان برای یادگیری انگلیسی

سرانجام، اگر می‌خواهید در یک دانشگاه انگلیسی‌زبان شرکت کنید یا ویزای کار در یک کشور انگلیسی‌زبان را دریافت کنید، نیاز به شرکت در IELTS دارید. سه کتاب زیر می‌تواند شما را برای گرفتن بهترین امتیاز ممکن آماده کند.

کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS

کمبریج علاوه بر ایجاد بسیاری از کتاب‌های خوب خودآموزی، یکی از خالقین آیلتس است. بنابراین جای تعجب نیست که آن‌ها بهترین کتاب را نیز برای آماده‌سازی در آزمون منتشر می‌کنند.

The Official Cambridge Guide to IELTS برای زبان آموزان انگلیسی با حداقل سطح خواندن B1 نوشته شده است و راهنمایی برای نحوه آماده‌سازی برای هر دو نسخه آیلتس (آکادمیک و جنرال) ارائه می‌دهد علاوه بر این، این کتاب شامل نکات، توضیحات، تمرینات، مثال‌های صوتی و تصویری زیادی به علاوه 8 تست تمرینی کامل است.

اما توجه داشته باشید که این کتاب به شما واژگان یا دستور زبان را یاد نمی‌دهد. این کتاب دقیقاً مانند آیلتس بر روی مهارت‌های گوش دادن، خواندن، صحبت کردن و نوشتن متمرکز است.

کتاب (Vocabulary for IELTS Advanced (Cambridge University Press

توجه: این کتاب برای زبان‌آموزانی که قصد شرکت در آزمون IELTS Academic را دارند و می‌خواهند نمره 7، 8 یا 9 را به دست آورند، طراحی شده است. اگر فقط قصد شرکت در آزمون IELTS General را دارید، کتاب بهتری برای مطالعه کتاب English Collocations in Use است (بالا را ببینید).

کتاب (Grammar for IELTS (Cambridge University Press

اگر بخش نوشتار آیلتس برایتان دشوار است (اگر کسب امتیاز بالا در آن بخش برای شما مهم است)، Grammar for IELTS کتاب خوبی است.

این متن بر ساختارهای دستور زبان رسمی و آکادمیک خاصی متمرکز است که باید برای کسب نمره بالا در آزمون (و موفقیت در دانشگاه انگلیسی‌زبان) تسلط داشته باشید.

اگر در یادگیری زبان انگلیسی همیشه به مشکل بر میخورید پیشنهاد می کنم مطلب چرا نمی توانم انگلیسی یاد بگیرم را از سایت یازده به یک مشاهده کنید.

منبع: soenglish

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *