خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / بلاگ / چرا نمیتوانم زبان انگلیسی را یاد بگیرم؟

چرا نمیتوانم زبان انگلیسی را یاد بگیرم؟

چرا انگلیسی یاد نمی گیرم؟

اگر اغلب اوقات از خود می‌پرسید که چرا نمیتوانم زبان انگلیسی را یاد بگیرم؟ این مقاله مناسب شماست. آموزش زبان انگلیسی یک فرایند طولانی است و گاهی اوقات احساس می‌کنید که مهارت‌هایتان به هیچ وجه پیشرفت نمی‌کنند. این موضوع کاملاً طبیعی است و نباید شما را از ادامه‌ی یادگیری ناامید کند. می‌ارزد که آن را ادامه دهید، به شما قول می‌دهیم! هنگامی که احساس می‌کنید نمی‌توانید انگلیسی یاد بگیرید، این چند نکته را در ذهن داشته باشید:

  1. شما به زمین مسطّح یادگیری انگلیسی رسیدهاید.

در ابتدای یادگیری انگلیسی، شما خیلی سریع پیشرفت می‌کنید، می‌توانید آثار سخت‌کوشی خود را بلافاصله ببینید و این شما را با انگیزه نگه می‌دارد. هرچند یک روز، متوجه می‌شوید که انگلیسی‌تان به قدری خوب شده‌است که می‌توانید خیلی از چیزها را بفهمید و بگویید. اما با این وجود هنگامی که به یادگیری ادامه می‌دهید، نمی‌توانید پیشرفت خود را ببینید.

خبر خوب این است که این مشکل یک اسم دارد: شما به زمین مسطح یادگیری یا فلات میانی رسیده‌اید.

چگونه باید به آن غلبه کرد؟

  • به یادگیری لغات جدید ادامه دهید و آن‌ها را به طور آگاهانه در مکالمات خود به کار ببرید.
  • از اشتباهات خود آگاه شوید، آن‌ها را یادداشت کنید و سعی کنید از تکرار دوباره‌ی آن‌ها بپرهیزید. اگر موفق نشدید، آن‌قدر این فرایند را تکرار کنید تا به نتیجه برسید.
  • با افرادی که زبان مادری آن‌ها انگلیسی است تمرین کنید و از آن‌ها بخواهید که اشتباهاتتان را تصحیح کنند.
  1. یادگیری انگلیسی را به یک عادت تبدیل کنید.

احتمالاً شما آن‌قدر عبارت «من نمی‌توانم انگلیسی یاد بگیرم» تمرکز کرده‌اید، که فراموش کردید که باید روی مهارت‌های خود کار کنید. یادگیری یک زبان خارجی باید به یک عادت روزانه برایتان تبدیل شود. شرکت در یک کلاس زبان انگلیسی عمومی در تابستان، خوب است اما کافی نیست. حتی با وجود شرکت در آن، باز هم نیاز است که به صورت روزانه روی مهارت‌های خود کار کنید.

سعی کنید کمتر به زبان مادری خود تکیه کنید. یک دیکشنری یک‌زبانه تهیه کنید و هنگام تماشای فیلم‌ها و سریال‌های انگلیسی از زیرنویس انگلیسی استفاده کنید تا تلفظ کلمات خود را تقویت کنید. در صورت انجام دادن این‌ها، شما بدون خروج از کشورتان، خود را کاملاً در فضای انگلیسی زبان قرار خواهید داد.

  1. چرا یادگیری انگلیسی برای شما مهم است؟

یادگیری یک زبان، یک فرایند رضایت‌بخش ولی طولانی است. پس برای باانگیزه نگه داشتن خود، باید به خاطر داشته باشید که چرا این کار را انجام می‌دهید. دلایل اهمیت انگلیسی صحبت کردن برای شما و تأثیرات مثبت آن را روی زندگی خود را یادداشت کنید. سعی کنید دقیق بنویسید تا هر موقع احساس کاهش انگیزه کردید، آن لیست را دوباره بررسی کنید.

روی عادات ذهنی منفی خود نیز کار کنید. اگر به خودتان قول دادید که 5 بار در هفته، 30 دقیقه انگلیسی کار کنید و احساس تنبلی کردید، به خودتان یادآوری کنید که باید در قبال خود مسئول باشید. آیا واقعاً می‌خواهید رویاهایتان به حقیقت بپیوندند؟ اگر جوابتان مثبت است، باید برای به دست آوردنشان به سختی تلاش کنید.

  1. اشتباه کردن بخشی از این فرایند است.

این آسان است که بگویید: «چرا نمیتوانم زبان انگلیسی را یاد بگیرم؟» اما کنار آمدن با تلخی مرتکب شدن اشتباهات خیلی سخت است. تنها را پیشرفت، یادگیری از اشتباهاتتان است. شرکت در یک کلاس انگلیسی فشرده در یک کشور انگلیسی زبان یکی از بهترین راه‌ها برای مجبور کردن خودتان به کنار آمدن با اشتباهاتتان می‌باشد.

به یاد داشته باشید که یادگیری یک زبان کار شجاعانه‌ای است و هنگام رسیدن به موفقیت‌های کوچک در این راه، به خود پاداش بدهید. شما می‌توانید به خود یک هدیه بدهید یا فقط به طور ذهنی خود را تحسین کنید.

  1. تمرین باعث پیشرفت شما میشود.

بزرگ‌ترین مشکل ترس، این است که مردم را از پیدا کردن فرصت‌های تمرین زبان در موقعیت‌های روزانه باز می‌دارد.

باید صحبت کردن به یک زبان را به محض شروع یادگیری آن، آغاز کنید. اگر هنوز نمی‌توانید جمله‌سازی کنید، از کلمات تکی استفاده کنید. هرچقدر که تمرین خود را به تعویق بیندازید، مشکل جدی‌تر می‌شود. اگه بچه دارید، در نظر داشته باشید که او را به یک کمپ زبان بفرستید.

اگر در حال فراگیری انگلیسی هستید، دنبال موقعیت‌هایی برای حرف زدن به آن زبان باشید. به یک انجمن صحبت به زبان انگلیسی بپیوندید. برای تمرین خود یک هم‌صحبت پیدا کنید یا با یکی از دوستانتان که در حال یادگیری زبان است تمرین کنید. بی‌شمار فرصت برای شما وجود دارد!

جمع بندی چرا نمیتوانم زبان انگلیسی را یاد بگیرم؟

دفعه‌ی بعد که تلاش کردید به خود بگویید: «چرا نمیتوانم زبان انگلیسی را یاد بگیرم؟»، سعی کنید نکاتی را که در این متن گفته شد، به خاطر بیاورید. کار بهتری که می‌توانید بکنید آن است که برای تحصیل به خارج از کشور بروید. در این صورت مجبور خواهید شد که 24 ساعته انگلیسی تمرین کنید. چنین موقعیتی به شما کمک می‌کنند تا مهارت‌های خود را تقویت کنید و به شما یاد می‌دهد که به خود ایمان داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *